Patendiga saab kaitsta ka lihtsaid ja praktilisi lahendusi igapäevaprobleemidele
Patent ei pea tingimata olema midagi keerulist ja tähtsat. Patentida saab ka lihtsaid, igapäevaelu mugavamaks tegevaid lahendusi. Kui oled midagi sellist leiutanud, siis mõtle kindlasti selle kaitsmisele, et keegi teine sinu leiutiselt tulu ei saaks teenida.
Enamik leiutisi saab alguse vajadusest muuta elu natuke paremaks, mugavamaks ja turvalisemaks. Seda nii tööstuses, meditsiinis kui argielus laiemalt. Tihti arvatakse, et patent on midagi suurt ja tähtsat, kas mõni läbimurdeline ravim või inseneride koostöös valminud robot. Seda see kindlasti on, aga mitte alati. Tegelikult saab patendiga kaitsta ka lihtsamaid, elu mugavamaks tegevaid lahendusi.
Ülemaailmne Intellektuaalomandi Organisatsioon (WIPO) avaldab oma sotsiaalmeedia kanalites huvitavaid ja imelisi patente ning sealt võib leida just „väikseid“ lahendusi. Heaks näiteks sellistest leiutistest on lemmiklooma vihmavari, mis ühendab endas vihmavarju ja jalutusrihma.
Pildi allikas: WIPO
Vihmavari-jalutusrihm koosneb varrest, mille ühes otsas on käepide ja keskel vihmavarjuosa. Avatud asendis katab vihmavarjuosa koera ja kinnisena on see sulgunud ümber jalutusrihma. Valmistatud on varjuosa läbipaistvast materjalist. Tegu on lihtsa, kuid praktilise lahendusega!
Patenditaotlus on esitatud 23.02.2004 ja seega on patent just oma kehtivuse kaotanud – patent kehtib maksimaalselt 20 aastat. Kindlasti tõi see kehtivusaja jooksul omanikele aga korralikku tulu, sest sellist vihmavarju sai toota ja müüa ainult patendiomanik või patendiomaniku loal. Kui netipoodides ringi vaadata, on selline vihmavari eri variantides saadaval hinnaga alates 15 dollarist.
Meie ilmastikuoludes, kus pea pool aastast on kõnniteed ja metsaalused kaetud paksu jääkihiga, on ka koertel väga libe kõndida. Seega oleks hädasti vaja leiutada ja patendiga kaitsta (jää)kassid koertele. Võtaks ette? Jõuaks just järgmiseks hooajaks müüki panna.