Kuidas leida EPO andmebaasidest üles ühtse toimega patendid?

Juba mõnda aega kehtib ühtse toimega patendisüsteem (UP). Selleks, et ettevõtjad ja leiutajad leiaksid hõlpsalt üles ühtse toimega patendid või patendid, millele on ühtset toimet taotletud, on Euroopa Patendiamet (EPO) kasutusele võtnud uued patendiinfo andmed.

Tuvastamaks ühtse toimega patendisüsteemiga seotud teavet, on kasutusele võetud uus tähis C0. See tähistab patente, millele on registreeritud ühtne mõju. Mõnes Euroopa Patendiameti andmebaasis, nt Espacenet, European Patent Register, on kasutusele võetud uus sinine ikoon (pilt1), näitamaks, et sellele patenditaotlusele on taotletud või registreeritud ühtne mõju.

Tuvastamaks ühtse toimega patendisüsteemiga seotud teavet, on kasutusele võetud uus tähis „C0“. See tähistab patente, millele on registreeritud ühtne mõju.

Kui kasutame otsinguks andmebaasi European Patent Register, siis laiendatud (advanced search) otsinguväljal on kaks uut otsinguakent: ühtse toime taotlemise kuupäev (unitary effect request date) ja ühtse toime registreerimiskuupäev (unitary effect registration date). Sõelumaks välja patente, millele on ühtset toimet kas taotletud või see juba registreeritud, kasutatakse operaatoreid yes/true või no/false. Võib kasutada ka kuupäevi, et filtreerida dokumente, mis teid huvitavad.

pilt2

Ent lihtotsingu (smart search) puhul on kasutusele võetud kaks uut otsisõna:

  • ufd – ühtse toime taotlemise kuupäev (unitary effect request date);
  • urd – ühtse toime registreerimise kuupäev (unitary effect registration date).

Andmebaasis Espacenet kasutatakse otsisõna C0, et otsida Euroopa (EP) patente, mille jaoks on registreeritud ühtne mõju, kasutades ühte järgmistest päringutest: pn=EPC0 või EPnnnnnnnC0. Kasutage viimast, kui soovite otsida konkreetset ühtse mõjuga patendi numbrit.

pilt3

Tähis C0 on nähtav tulemuste loendis ja dokumentidega seotud vaadetes.

pilt4

Uus link sinise ikooni pilt5 juures võimaldab juurdepääsu ühtse toimega patendiregistrile.

pilt6

EPC0-dokumendil (ühtse toimega patent) ei ole oma bibliograafilisi andmeid, leiutiskirjeldust, nõudlust, jooniseid ega originaaldokumenti. Seetõttu kuvatakse registreeritud ühtse toimega patendi (EPC0) dokumendi bibliograafilises andmevaates EPB (välja antud Euroopa patendi) andmed ja EPA (avaldatud Euroopa patendi) kokkuvõte.

Rohkem infot EPO kodulehelt ja YouTube’i kanalilt.

Anneli Simmul
Anneli Simmul

Patendiosakonna peaekspert

Autentimine ID kaardiga