Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete intellektuaalomandi uuring
02.12.20220 kommentaari

Turu-uuringute AS viis läbi uuringu, mis keskendus meie ettevõtjate teadlikkusele ja oskusele kasutada intellektuaalomandit ettevõtluses. Tehtu annab ülevaate, kui oluliseks peab Eesti ettevõtja enda äritegevuses intellektuaalomandit, milliseid liike enim kaitstakse, kas ja millisel määral intellektuaalomandit kommertsialiseeritakse ning kuidas tullakse toime intellektuaalomandi rikkumistega. Uuring hõlmas nii registreeritud kui ka registreerimata tööstusomandit.

Patenteeritud energiasäästunipp ehk Loomuliku ventilatsiooni kaasamine aitab energiakuludelt kokku hoida
07.11.20220 kommentaari

Energiakandjate pidev hinnatõus ja sõda Ukrainas on loonud olukorra, kus elektrihind on praegu kordades kõrgem kui mõni aasta tagasi. Meedias jagatakse nippe, kuidas elektrikulu võimalikult madalal hoida. Üks võimalus on rakendada selleks ka vastava tehnikavaldkonna leiutisi. Järgnev lugu näitab, kuidas lahendada leiutise abil ventilatsiooniprobleeme ja hoida sellega elektriarve kontrolli all.

Leiutamine majanduslanguse ajal
08.09.20220 kommentaari

Thomas L. Friedman, tuletab meelde, et „leiutage, leiutage, leiutage“ on mantra, mis aitab meil majanduslangusest välja tulla.

Kas teadsid, et enamik ettevõtteid luuakse just majanduskriisi ajal?

Sildid
Ühtne patent
18.07.20220 kommentaari

Käivad viimased ettevalmistused Euroopa Liidu ühtse toimega patendisüsteemi jõustamiseks.

Ühtse toimega patendisüsteem peaks ajapikku hõlmama 25 Euroopa Liidu liikmesriiki. Algul jõustub see 17-s liitumise ratifitseerinud liikmesriigis. Täielikult on praegu kõrvale jäänud Hispaania.

Ühtse toimega patendisüsteemi pakett koosneb kolmest põhidokumendist:

Sildid
Kummipart - õnne ja lapsepõlvemälestuste sümbol
30.05.20220 kommentaari

Sellel aastal toimub Pardiralli juba üheksandat korda! Vannipartide võiduujumine vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks toimub tänavu lastekaitsepäeval 1. juunil.

Pardiralli on Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu ellu kutsutud heategevuslik üritus – vannipartide võiduujumine, mille eesmärk on suurendada teadlikkust vähihaigete laste ja nende vanemate olukorrast ja kutsuda inimesi ning ettevõtteid neid toetama.

Sildid
Ühtse toimega Euroopa patent on jõudnud lõpuks käeulatusse
01.02.20220 kommentaari

Ühtse toimega Euroopa patent on jõudnud lõpuks käeulatusse

Tundub, et selle aasta teisel poolel ei sega ühtse toimega Euroopa patendi kehtima hakkamist enam miski. Tõenäoliselt juhtub see pärast suvepuhkuste lõppu. Praegust ratifitseerimiste seisu arvestades hakkab ühtse toimega patent kehtima 24-st uue patendisüsteemiga ühinenud EL-i liikmesriigist esialgu ainult 17-s, sealhulgas Eestis.