17. veebruaril esitas Saksamaa Euroopa Liidu Nõukogule ühtse patendikohtu lepingu (UPCA) ratifitseerimiskirja. Sellega sai viimane takistus ühtse toimega Euroopa patendi teel kõrvaldatud ja uus süsteem võetakse kasutusse 1. juunil 2023.
Igal tegutseval ettevõttel on mingit liiki intellektuaalomandit. Selle väärtus on suuresti seotud ettevõtja teadlikkusega ehk kas vara omanik on seda registreerimise abil kaitsnud või mitte – registreeritud tööstusomandist on ettevõtjal oluliselt rohkem tulu kui registreerimata varast. Näiteks on kaitse saanud omandit võimalik kommertsialiseerida, st anda teistele tasu eest kasutada või hoopis müüa.
Registreeritud tööstusomandist on ettevõtjal oluliselt rohkem tulu kui registreerimata varast.
Turu-uuringute AS viis läbi uuringu, mis keskendus meie ettevõtjate teadlikkusele ja oskusele kasutada intellektuaalomandit ettevõtluses. Tehtu annab ülevaate, kui oluliseks peab Eesti ettevõtja enda äritegevuses intellektuaalomandit, milliseid liike enim kaitstakse, kas ja millisel määral intellektuaalomandit kommertsialiseeritakse ning kuidas tullakse toime intellektuaalomandi rikkumistega. Uuring hõlmas nii registreeritud kui ka registreerimata tööstusomandit.
Patendiameti kolimine uutesse ruumidesse Tatari tänaval hakkab lõpule jõudma. Kolime ühte majja Konkurentsiameti ja Andmekaitse Inspektsiooniga, kes on selles majas tegutsenud juba 2018. aastast. Kolimisega lõppeb üks ajastu Patendiameti ajaloos, aga iga lõpp on uue algus. Läheme uuele ajastule optimistlikult vastu!
Thomas L. Friedman, tuletab meelde, et „leiutage, leiutage, leiutage“ on mantra, mis aitab meil majanduslangusest välja tulla.
Kas teadsid, et enamik ettevõtteid luuakse just majanduskriisi ajal?
Täna möödub 30 aastat Patendiameti taasalustamisest. Patendiamet taasalustas oma tööd 10. märtsil 1992 ja sellest ajast oleme jätkanud tööstusomandi kaitsmise võimaluse pakkumist, mis loodi koos Eesti riigiga juba 1919. aastal.