Teisipäeval, 5. detsembril, autasustati Tallinnas PROTO avastustehases 16. korda korraldatava õpilasleiutajate riikliku konkursi parimaid ning anti üle koostööpartnerite eripreemiad. Konkursil osales üle 400 noore leiutaja 88 Eesti koolist, lasteaiast ja huvikoolist. Konkursile esitati üle 500 idee.
Käivitumas on õpilasleiutajate konkurss ja sel puhul ajasime juttu kõigest 13-aastase, ent juba hämmastavalt pika staažiga leiutaja Greta Madeleinega. Greta räägib, mida leiutamine tema jaoks tähendab, millest ta ideed alguse on saanud ja pere tähtsast rollist oma leiutajaks kasvamise teekonnal.
Tere, Greta! Tean, et õpid korraga kahes koolis …
17. veebruaril esitas Saksamaa Euroopa Liidu Nõukogule ühtse patendikohtu lepingu (UPCA) ratifitseerimiskirja. Sellega sai viimane takistus ühtse toimega Euroopa patendi teel kõrvaldatud ja uus süsteem võetakse kasutusse 1. juunil 2023.
Igal tegutseval ettevõttel on mingit liiki intellektuaalomandit. Selle väärtus on suuresti seotud ettevõtja teadlikkusega ehk kas vara omanik on seda registreerimise abil kaitsnud või mitte – registreeritud tööstusomandist on ettevõtjal oluliselt rohkem tulu kui registreerimata varast. Näiteks on kaitse saanud omandit võimalik kommertsialiseerida, st anda teistele tasu eest kasutada või hoopis müüa.
Registreeritud tööstusomandist on ettevõtjal oluliselt rohkem tulu kui registreerimata varast.
Turu-uuringute AS viis läbi uuringu, mis keskendus meie ettevõtjate teadlikkusele ja oskusele kasutada intellektuaalomandit ettevõtluses. Tehtu annab ülevaate, kui oluliseks peab Eesti ettevõtja enda äritegevuses intellektuaalomandit, milliseid liike enim kaitstakse, kas ja millisel määral intellektuaalomandit kommertsialiseeritakse ning kuidas tullakse toime intellektuaalomandi rikkumistega. Uuring hõlmas nii registreeritud kui ka registreerimata tööstusomandit.