Mida peab iga autor oma õiguste kohta teadma?
03.02.20220 kommentaari

Juba möödunud aasta aprillist võttis Patendiamet Justiitsministeeriumilt üle mõned autoriõigusega seotud ülesanded. Näiteks vahendame infot orbteoste staatuse kohta Eestis, teeme järelevalvet kollektiivse esindamise organisatsioonide üle ja korraldame autoriõiguse komisjoni tööd. Millised on need küsimused, millega autorid kõige sagedamini meie poole pöörduvad?

Nimi kaubamärgina
13.10.20200 kommentaari

Viimasel ajal on meie kohalikus ajakirjanduses olnud mitmel korral juttu isikunimede kaitsmisest kaubamärgina, seetõttu on ehk hea üle vaadata, millise kaitse kaubamärk annab ja millistel juhtudel võib olla oluline oma nimi kaubamärgina ära kaitsta, st Patendiametis registreerida.

Disain, leiutis või lihtsalt abstraktne idee?
16.04.20200 kommentaari

Igasugune vaimse tegevuse tulem  on intellektuaalomand, mille õigused jagunevad autoriõiguseks, sellega kaasnevaks õiguseks ja tööstusomandiõiguseks.

Kui loominguks on kirjandus-, kunsti- või teadusteosed, tekib teose autorile või esitajale autoriõigus või autoriõigusega kaasnev õigus kohe, n-ö automaatselt. Sellisel juhul puudub teose loojal või esitajal vajadus oma loomingut registreerida ja puudub ka vajadus selgitada, mis on teoses uut, eristuvat või leiunduslikku.