Valesid veebikeskkondi kasutades võib pahaaimamatult oma leiutisest ilma jääda
19.11.20240 kommentaari

Enne patenditaotluse esitamist peaks iga leiutaja tegema otsingud veendumaks, et tema leiutis on uus. Selleks tuleks kasutada aga vaid spetsiaalseid andmebaase ja vältida otsimist nt Google'ist, Youtube'ist või ChatGPTst. Neid keskkondi kasutades võib leiutaja pahaaimamatult avalikustada oma leiutise üksikasjad.

Isejahutuvad joogipurgid: kas tõesti võimalik?
05.09.20240 kommentaari

Isejahutuvad ehk isekülmenevad purgid on joogitööstuse innovatsioon, mis võimaldab nautida külma jooki külmkappi või jääd kasutamata. Tõhusa jahutuse saavutamine ühekordses väikekonteineris on osutunud aga üllatavalt keeruliseks ülesandeks.

Tulevik on heades kätes
10.07.20240 kommentaari

Nii on arvanud Euroopa Patendiameti noorte leiutajate preemia (Young Inventor Prize) 2024. aasta žürii. 2022. aastal hakkas Euroopa Patendiamet (EPO) välja andma noorte leiutajate auhinda. Auhind antakse välja koos Euroopa leiutajate auhinnaga (European Inventor Award), mille EPO üllitas 2006. aastal.

Patendiga saab kaitsta ka lihtsaid ja praktilisi lahendusi igapäevaprobleemidele
12.04.20240 kommentaari

Patent ei pea tingimata olema midagi keerulist ja tähtsat. Patentida saab ka lihtsaid, igapäevaelu mugavamaks tegevaid lahendusi. Kui oled midagi sellist leiutanud, siis mõtle kindlasti selle kaitsmisele, et keegi teine sinu leiutiselt tulu ei saaks teenida.

Patendiameti auhinna pälvis noor puutööhuviline Sakust
07.12.20230 kommentaari

Teisipäeval, 5. detsembril, autasustati Tallinnas PROTO avastustehases 16. korda korraldatava õpilasleiutajate riikliku konkursi parimaid ning anti üle koostööpartnerite eripreemiad. Konkursil osales üle 400 noore leiutaja 88 Eesti koolist, lasteaiast ja huvikoolist. Konkursile esitati üle 500 idee.

Loodusseaduseid eiravad imeleiutised jäävad Patendiametis kaitseta
22.11.20230 kommentaari

Free energy, antigravity või teleportation on mõned näited märksõnadest, mille abil uudishimulik otsija leiab internetist tekste, pilte ja isegi videoid leiutistest, mis eiravad loodusseadusi. Sellistest „lavastustest on saanud omamoodi meelelahutusžanr, kus osavad meistrimehed demonstreerivad võimatut ja rohkearvuline publik jälgib neid.