KUU KAUBAMÄRK | Digituul OÜ juht Andrus Martmaa: kaubamärk on otsetee brändi väärtusteni
27.11.20230 kommentaari

Aasta on peagi lõppemas ja saabumas on jõulud, mida sageli imede ajaks peetakse. Imedesse võib ju uskuda, aga kas eduka kaubamärgi ja brändi sünniks piisab vaid imest?

Oktoobrikuu kaubamärk Lambivärk ühendab õppimise unega ja vanema lapsega
22.10.20230 kommentaari

Ajal, mil kellad hakkavad kohe-kohe näitama talveaega ja maad on võtnud jahe hämarus, vajame hädasti valgust. Ja mitte ainult elektrivalgust, vaid ka sellist, mis hinge kosutaks ja vaimu virgena hoiaks. Just säärane, neid kahte terasel moel ühendav toode on peidus meie selle kuu parimaks valitud kaubamärgi taga.        

Kuu kaubamärk Väike Rosin kingib Viljandimaa perele aega laste jaoks
25.09.20230 kommentaari

Meie selle kuu parimaks valitud kaubamärgi taga on ettevõtjad Iris ja Rene Rosin, keda ühendab üks suur kirg – koerad. Mõned aastad tagasi pöörasid Iris ja Rene oma koeraarmastuse nutikalt enda sissetulekuallikaks, asutades oma Viljandi külje all asuvasse koju hubase koertehotelli. Pereettevõtte mõte sündis vajadusest leida rohkem aega laste jaoks.

KUU KAUBAMÄRK | Eesti oma Willy Wonka: magusameister Jaan Habicht tembib šokolaadi võlurohuga   
18.08.20230 kommentaari

Sageli uurivad ettevõtjad, kas Eestis registreeritud kaubamärk kehtib ka mujal Euroopas või kus täpselt tuleks oma kaubamärk registreerida, et kindlustada ettevõtte jaoks kõige tõhusam kaitse. Vastus on, et Eesti kaubamärk kehtib Eesti territooriumil ja kogu Euroopas kaitse saamiseks tuleb registreerida Euroopa Liidu kaubamärk.

SÜDASUVE PARIM | Jõelähtme valla kaubamärk innustab ka avalikku sektorit oma intellektuaalomandit kaitsma
25.07.20230 kommentaari

Kaubamärgist mõeldakse tihti kui millestki, mis seostub üksnes suurettevõtete ja äritegevusega. Tegelikult ei vasta see tõele. Igaüks – olgu selleks suur või väike ettevõte, eraisik, MTÜ, riigiasutus vms –, kes on loonud midagi unikaalset ja soovib kontrolli selle kasutuse üle, võib selle intellektuaalomandina ära kaitsta (ja peakski seda tegema!).

Jaanikuu kaubamärk SOLAR WHEEL paneb päikese katustel tantsima
22.06.20230 kommentaari

Kuumal suvekuul on just sobiv aeg teha juttu päikese väest ehk roheenergiast, mida ka Eestis üha enam kasutatakse. Et päikeseratta valgus on ime, teavad Nukitsamehe filmist ju küll kõik Eesti inimesed. Ettevõtja, kes päikeseenergia teenuseid pakub ja soovib müüa väljaspoole Eesti turgu, peab aga kommunikatsioonis arvestama teisest kultuurikontekstist pärit tarbjatega. See tähendab, et tuleb hästi läbi mõelda, kas Eesti inimeste jaoks suurepäraselt toiminud kohalik kaubamärk sobib kaupade-teenuste turustamiseks ka välisriigis.