Intellektuaalomandi määrajast valmis täiendatud versioon
15.12.20220 kommentaari

Igal tegutseval ettevõttel on mingit liiki intellektuaalomandit. Selle väärtus on suuresti seotud ettevõtja teadlikkusega ehk kas vara omanik on seda registreerimise abil kaitsnud või mitte – registreeritud tööstusomandist on ettevõtjal oluliselt rohkem tulu kui registreerimata varast. Näiteks on kaitse saanud omandit võimalik kommertsialiseerida, st anda teistele tasu eest kasutada või hoopis müüa.

Registreeritud tööstusomandist on ettevõtjal oluliselt rohkem tulu kui registreerimata varast.

Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete intellektuaalomandi uuring
02.12.20220 kommentaari

Turu-uuringute AS viis läbi uuringu, mis keskendus meie ettevõtjate teadlikkusele ja oskusele kasutada intellektuaalomandit ettevõtluses. Tehtu annab ülevaate, kui oluliseks peab Eesti ettevõtja enda äritegevuses intellektuaalomandit, milliseid liike enim kaitstakse, kas ja millisel määral intellektuaalomandit kommertsialiseeritakse ning kuidas tullakse toime intellektuaalomandi rikkumistega. Uuring hõlmas nii registreeritud kui ka registreerimata tööstusomandit.

Ettevõtja küsib: mida teha, kui minu kaubamärgiõigusi rikutakse?
16.05.20220 kommentaari

Sageli pöörduvad ettevõtjad patendivoliniku poole murega, et nende kaubamärgiõigusi rikutakse. Ühte standardset lahendust sellele olukorrale pole, kuid paratamatult tuleb asuda tegutsema, et rikkumine lõpetada. Milliseid samme peab selleks astuma? 

30 aastat Patendiameti taasalustamisest
10.03.20220 kommentaari

Täna möödub 30 aastat Patendiameti taasalustamisest. Patendiamet taasalustas oma tööd 10. märtsil 1992 ja sellest ajast oleme jätkanud tööstusomandi kaitsmise võimaluse pakkumist, mis loodi koos Eesti riigiga juba 1919. aastal.

Eesti kaubamärgi kaitseks
11.10.20210 kommentaari

Ettevõtja, kes soovib Eestis oma kaubamärki kaitsta, saab valida, kas taotleda Eesti või Euroopa Liidu kaubamärgi registreerimist. Patendivolinikuna soovitan sageli Euroopa Liidu kaubamärki, sest ühe taotluse ja mõõdukate kuludega saab lisaks Eestile kaitse veel 26 riigis.

Kuid on ka olukordi, kus tulevad esile Eesti kohaliku kaubamärgi eelised, toon neist mõned olulisemad siin välja.

Milliste põhimõtete vastu ei tohiks eksida intellektuaalomandi kaitsmisel?
28.06.20210 kommentaari

Ülemaailmse intellektuaalomandipäeva  puhul korraldasime huvilistele viktoriini, kus sai proovile panna oma teadmisi intellektuaalomandi kaitsmisest. Kuigi üldiselt võib vastuste põhjal hinnata intellektuaalomanditeadlikkust heaks, joonistus siiski selgelt välja kolm põhimõtet, mille vastu kiputakse eksima.

 

Hea kaubamärk ei kirjelda kaupa ja teenust