Patenditrende Euroopa Patendiametis 2023. aastal
26.06.20240 kommentaari

Euroopa Patendiamet (EPO) on avaldanud 2023. aasta statistika. Millised on värsked tehnikatrendid ja mis firmad on kõige aktiivsemad uute tehniliste lahenduste kaitsmisel Euroopas?

EPO on suur organisatsioon, mis hõlmab 39 liikmesriiki (sh Eesti) ja võtab patenditaotlusi vastu ka kogu maailmast. Seetõttu võimaldab statistika jälgida trende tehnika arengus ning eri riikide firmade aktiivsust uute tehniliste lahenduste väljatöötamisel ja kaitsmisel Euroopas. 

Ühtse toimega patent – milline on seis?
15.01.20240 kommentaari

Alates 2023. aasta 1. juunist on võimalik Euroopa Patendiametis registreerida ühtse toimega Euroopa patenti. See on leiutajatele mugav võimalus saada patendikaitse korraga kõigis Euroopa patendikonventsiooni liikmesriikides. Eesti taotlejad on registreerinud juba 10 ühtse toimega patenti.

Kuidas leida EPO andmebaasidest üles ühtse toimega patendid?
13.06.20230 kommentaari

Juba mõnda aega kehtib ühtse toimega patendisüsteem (UP). Selleks, et ettevõtjad ja leiutajad leiaksid hõlpsalt üles ühtse toimega patendid või patendid, millele on ühtset toimet taotletud, on Euroopa Patendiamet (EPO) kasutusele võtnud uued patendiinfo andmed.

Ühtse toimega Euroopa patent on jõudnud lõpuks käeulatusse
01.02.20220 kommentaari

Ühtse toimega Euroopa patent on jõudnud lõpuks käeulatusse

Tundub, et selle aasta teisel poolel ei sega ühtse toimega Euroopa patendi kehtima hakkamist enam miski. Tõenäoliselt juhtub see pärast suvepuhkuste lõppu. Praegust ratifitseerimiste seisu arvestades hakkab ühtse toimega patent kehtima 24-st uue patendisüsteemiga ühinenud EL-i liikmesriigist esialgu ainult 17-s, sealhulgas Eestis.