Moelooja Katre Arula omanimelisest kaubamärgist: introverdina pole enda nime all tegutsemine mulle alati kerge olnud
27.03.20230 kommentaari

Emakeelekuul on sobiv tõsta esile üht olulist osa keelest, meie nimesid. Lisaks oma põhifunktsioonile mängivad isikunimed olulist rolli ka kaubamärgimaailmas – kas teadsid, et nime on võimalik kaubamärgina kaitsta? Tegelikult võikski seda teha igaüks, kes oma nime alt kaupu või teenuseid pakub ja on tarbijale tuntud enda nime vahendusel. Hiljutises blogipostituses kirjutasime, et Eestis võidaks selliseid kaubamärke registreerida praegusest palju enam.

Huvi isikunimede kaubamärgistamise vastu võiks Eestis olla oluliselt suurem
07.03.20230 kommentaari

Mõeldes nimele kui brändile meenuvad esmalt erinevad artistid. Tegelikult kasutab oma nime kaubamärgina igaüks, kes enda nime alt tooteid-teenuseid pakub ja ihkab olla tuntud just oma nime vahendusel. Paraku ei kiputa Eestis sellistele tähistele kaubamärgikaitset taotlema.

Veebruarikuu kaubamärk PAKOO päästab inimkonda pakendiprügist
21.02.20230 kommentaari

Juba teist korda valisime kuu parimaks kaubamärgi, mille omanikud on võtnud enda südameasjaks muuta kodumaine pakendimajandus rohelisemaks. Teema kõnetab – ootab ju ühiskond pikisilmi ülemaailmsele prügikriisile toimivaid lahendusi. Kahtlemata loovad ettevõtted sedavõrd suurte ühiskondlike probleemidega tegelemisel rohkelt intellektuaalomandit, mille elujõu ja läbilöögivõime tagab just selle kaitsmine.

Jaanuarikuu parim kaubamärk MO : ON saab oma väe huntidelt
26.01.20230 kommentaari

Ettevõtjad on möödunud aastal Patendiametis käima läinud kuu kaubamärgi kampaania soojalt vastu võtnud, seega on suur rõõm jätkata inspireerivate kaubamärgilugude vahendamist ka uuel aastal! Selle aasta esimese kuu kaubamärgi lugu on kahtlemata inspireeriv, tõestades, et tarbijat kõnetava kaubamärgi alus on ettevõtja tugev ja selge visioon oma brändist. Kuigi Eesti turul tegutsevad ettevõtjad vahel uurivad, kas nende kaubamärk peab olema eestikeelne, siis hästi inglise keelt valdavat Eesti tarbijat kõnetavad ka ingliskeelsed tähised.

Kaubamärkide sarnasus ja kuidas seda vältida
11.01.20230 kommentaari

Kaubamärk on tähis, mida kasutatakse ettevõtjate toodete ja teenuste eristamiseks. Seetõttu ei tohi eri ettevõtjate sarnaste toodete-teenuste tähistamiseks kasutatavad kaubamärgid olla sarnased. Ehkki see tõde tundub enesestmõistetav, on selle tagamine praktikas mõnikord keeruline ja kaubamärkide vahel tekib sarnasuse-konflikt. Kuid millisel juhul üldse saab öelda, et kaks kaubamärki on omavahel sarnased ja kuidas sellist olukorda vältida, selgitab Tööstusomandi apellatsioonikomisjoni esimees Tanel Kalmet (pildil).

JÕULUKUU PARIM! | Eesti Vabaõhumuuseumi kaubamärk loob silla eestlaste minevikupärandiga
26.12.20220 kommentaari

Aasta on lõppemas ja ongi käes aeg kuulutada välja meie 2022. aasta viimane kuu kaubamärk! Ja see on ka üks pisut teistmoodi märk kui need, mis varasemalt on kuu lemmiku tiitli pälvinud. Kui kuu kaubamärgid on seni olnud kas sõnamärgid või sõnast ja kujutisest koosnevad nn kombineeritud kaubamärgid, siis sel kuul on hea võimalus tutvustada üksnes kujutisest koosnevat kaubamärki. Eripärane ja meeldejääv kujutis mängib brändiidentiteedis olulist rolli ja võimaldab ka iseseisvana, brändinime abita tarbijal ettevõtja kiiresti ära tunda.