Kuu kaubamärk RAUATALTSUTAJAD paneb Eesti oskustöömeistrid teleekraanil särama
23.05.20240 kommentaari

Kui oluline on telesaate puhul selle pealkiri? Meie värskest kuu kaubamärgi loost saame teada, et märgi omanikel kulus oma telesaate pealkirjani jõudmiseks mitu aastat. Tegu on ju loometeosega, millele nime mõtlemine on ettevõtjate sõnul tavapärasest suurem väljakutse.

Südamekujulise juustu juhtum: ka liikumist kujutav kaubamärk peab olema uudne ja originaalne
20.05.20240 kommentaari

Moodsate kaubamärkide seas on ka selliseid, mis kujutavad liikumist. Liikumismärgi kaitsmisel peab aga meeles pidama, et näidatav liikumine eristaks taotlejat teistest turuosalistest. Hiljuti lükati Euroopa Liidus üks liikumismärk tagasi just põhjusel, et sel puudus uudsus ja originaalsus.

Hiljaaegu taotles Prantsuse ettevõte Savencia SA  Euroopa Liidus liikumismärki.

Registreeritud kaubamärk aitab vältida ootamatuid kohtuvaidlusi
07.05.20240 kommentaari

Igal äriühingul tekib oma tegevuses mitmesugust loomevara, mis vajab kaitset. Kohtupraktika näitab, et loomevara kaitseta jätmine võib kaasa tuua ootamatuid vaidlusi. Enim tuleb seda ette kaubamärkide puhul.

Oma kaubamärgi registreerimata jätmine võib viia ettevõtja kahte liiki vaidlustesse.

Lääne-Harjus minevikku taga ei õhata: valla kaubamärk #harjuära kutsub uuega kaasa minema
24.04.20240 kommentaari

Avalik sektor on muutumas aktiivseks teenusepakkujaks ja ka siin vajatakse üha enam originaalset brändingut, nii nagu erasektoriski. Seetõttu ongi suur rõõm tunnustada kuu parima kaubamärgi tiitliga juba teist tarmukat Eestimaa valda!

Kutsume osalema: tule löö kaasa loomevarapäeva lõbusates ja harivates tegevustes!
22.04.20240 kommentaari

Intellektuaalomandi- ehk eestikeelse nimega loomevarapäeva hakati Maailma Intellektuaalomandi Organisatsiooni ehk WIPO eestvõttel tähistama aastal 2000. Liikmesriigid otsustasid selle päeva äramärkimisega  "kivisse raiuda" WIPO konventsiooni jõustumise kuupäeva - 26. aprilli. Konventsioon jõustus nimelt 1970. aasta 26. aprillil.

LEGO tähtis kohtuvõit: legomehikese kaubamärk jääb kehtima
28.03.20240 kommentaari

LEGO robotmehikest kujutavat kaubamärki on aastate jooksul korduvalt tühistada proovitud. Teised sarnaseid moodulmänguasju tootvad ettevõtted on tundnud, et tuntud klotsitootja märk on neil risti teepeal ees. Hiljuti otsustas kohus, et legomehikese kaubamärk jääb kõige kiuste kehtima.

1.  aprillil 1996 hakkas vastloodud Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Amet (EUIPO) vastu võtma kaubamärgitaotlusi. Kohe esimesel päeval saabunud tuhandete taotluste seas oli ka klotsitootja LEGO kaubamärgitaotlus nn legomehikese mänguasjale: