Igal aastal aprilli lõpus tähistatakse ülemaailmset loomevara- ehk intellektuaalomandipäeva. Maailma Intellektuaalomandi Organisatsiooni (WIPO) liikmesriigid otsustasid hakata selle päevaga ära märkima WIPO asutamise konventsiooni, mis jõustus 1970. aasta 26. aprillil.
Kas sinulegi on jäänud mulje, et kaitsetööstuses kasutatakse tootenimedena kiretuid tähe- ja numbriühendeid? Selgub, et nii see siiski pole – üha enam püütakse ka militaartarbijaid tugeva ja meeldejääva kaubamärgiga. Hea näide on meie värske kuu kaubamärk, millega kaitsetehnoloogiaettevõte Milrem tähistab oma ainulaadset roomiksõidukit. Milremi turundus- ja kommunikatsioonijuht Gert Hankewitz meenutab, et sõidukile sobiva nime leidmiseks peeti maha mitu ajurünnakut ning kulus omajagu aega ja närve.
Mida erilisem on sinu toode või teenus, seda olulisem on seda kaitsta – see on ahvatlev sihtmärk jäljendajatele. Üks võimalus enda brändi kaitsta on registreerida oma kaubamärk. Registreeritud kaubamärk pakub lisaks õiguslikule kaitsele ka uusi ärivõimalusi, näiteks aitab lihtsamini leida koostööpartnereid ja investoreid, võimaldab frantsiisida ja litsentsida ning toetab äri laiendamist välisturgudele.
Kuu parimaks valisime sedakorda ühe keeleliselt eripärase ja nutika kaubamärgi. Tegu on sulandnimega – see on nimi, milles kaks või enam sõna on liidetud uueks tervikuks, nii et säilivad nende tähenduslikud osad. Seda moodust kasutatakse asutuste või ettevõtete nimeloomes sageli selleks, et pakkuda suupärast ja meeldejäävat alternatiivi asutuse ametlikule nimele. Nii saab luua unikaalse ja tähendusliku brändi, mis turul hästi silma paistab – just sellise, nagu on ka meie vastlakuu lemmik.