Jaanuarikuu parim kaubamärk MO : ON saab oma väe huntidelt

Ettevõtjad on möödunud aastal Patendiametis käima läinud kuu kaubamärgi kampaania soojalt vastu võtnud, seega on suur rõõm jätkata inspireerivate kaubamärgilugude vahendamist ka uuel aastal! Selle aasta esimese kuu kaubamärgi lugu on kahtlemata inspireeriv, tõestades, et tarbijat kõnetava kaubamärgi alus on ettevõtja tugev ja selge visioon oma brändist. Kuigi Eesti turul tegutsevad ettevõtjad vahel uurivad, kas nende kaubamärk peab olema eestikeelne, siis hästi inglise keelt valdavat Eesti tarbijat kõnetavad ka ingliskeelsed tähised. Esimest korda olemegi kuu parimaks valinud võõrkeelse kaubamärgi.    

Esitleme jaanuarikuu parimat kaubamärki:

Kaubamärk MOON

Ettevõttele Norgate Capital OÜ kuuluv tähis on kaitse saanud ehete, rõivaste ning ehete müügi ja disaini osas.

Kaubamärgi MO : ON loojad Moonika ja Ken-Kristjan Ruut (pildil) räägivad, et nende ettevõte valmistab lihtsatest geomeetrilistest vormidest puitaksessuaare ja kergest plastist 3D prinditud ehteid. Inspiratsioon tuleb loodusest.

„Kaubamärk on inspireeritud Eesti rahvusloomast hundist. Hunt tähistab meie jaoks tugevat enesekindlat inimest, alfat, ja ühtlasi ka mõnusat kokkuhoidvat karja. Meie hundil ei ole piire, tema mängumaaks on kõik põhjamaa metsad. MO : ON-i ehtedisainid on julged, nagu ka nende kandjad, ja neid omades ollakse enesekindlas seltskonnas, kus julgetakse minna läbi elu üksteisele rõõmu ja tuge jagades,“ selgitab Moonika Ruut MO : ON-i kaubamärgikontseptsiooni.

naine kõrvarõngastega         kõrvarõngad

Kaubamärgi sõnaline osa MO : ON loob selle jutu valguses kujutluspildi kuu poole ulguvast hundist. „Täiesti õigesti mõistetud,“ kinnitavad ettevõtjad. „MO : ON sümboliseerib huntide hüüet müstilise põhjamaise kuu poole.“

Moonika ja Ken-Kristjani sõnul oli neile kaubamärgi registreerimine oluline eelkõige oma kaubamärgi kaitseks. „Oleme teinud kaubamärgiga ära suure töö, et eristuda teistest tootjatest. Oluline on meie jaoks turvatunne ja julgustame kõiki väikeettevõtjaid oma kaubamärke registreerima!“

*Kõik fotod: Norgate Capital OÜ.

 

Oma kaubamärki saad registreerima asuda Patendiameti e-teenuste portaalis. Kui vajad nõu, siis kirjuta meile aadressil kaubamark@epa.ee või helista telefonil 627 7937.

Kuu kaubamärgi lood valmivad koostöös Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ametiga (EUIPO). 

Mari-Epp Tirkkonen
Mari-Epp Tirkkonen

Kaubamärgiosakonna peaekspert

Autentimine ID kaardiga