Kuu kaubamärk POKTEIL paneb Järvamaa maitsed särama

Kindlasti tead, mis on kokteil, ja ehk oled kokku puutunud ka sõnaga „mokteil“. Kuid kas sul on aimu, mis on POKTEIL? See on uus täht Eesti kokandustaevas, SA Järvamaa värskelt kaubamärgina registreeritud tootenimi, mis paneb särama Järvamaa valge kulla – piima. Novembrikuu parimaks valisimegi kaubamärgi

pokteil

 mis on saanud õiguskaitse piimatoodetest valmistatud jookide osas.

Pokteilijuttu ajasime Toidupiirkonna 2022 projektijuhi Kristina Gudinase ja kommunikatsioonijuhi Piret Sihveriga.

Selle aasta kevadel esitas SA Järvamaa Maaeluministeeriumile toidupiirkonnaks saamise taotluse. Pakkusime regiooni "peaesinejaks" piima, mis võluski ilmselt komisjoni ära ja nii sai Järvamaast maitsete edupiirkond 2022 (allpool on näha ministeeriumi vastav tunnustusmärk). Üks lubadus oli propageerida piimatoote baasil valmistatavat külma või kuuma segujooki, mida nimetasime omavahel juba Pokteiliks. Ühe koosoleku käigus sai see nimi välja mõeldud ja siiani üritame meenutada, kes on selle tegelik „ristiema“. Kõik, kes nime Pokteil esimest korda kuulevad, on heas mõttes üllatunud, kui tabav, aga samas suupärane see on.

Ma armastan Eesti toitu 2022

Miks otsustasime Pokteili kaubamärgina kaitsta? Eelkõige seepärast, et see on eriline, meie väljamõeldud nimi, millega enda loodud piimakokteile tähistame. Lisaks soovisime pakkuda oma kaubamärki nii kohalikele väiketootjatele kui ka piimatööstustele tootearenduseks. Kui kaubamärk on ametlikult kaitstud, ei saa kuri käsi vahele tulla ega jõua meist ette mõne uudistootega, mis kannab nime Pokteil.

Julgustame kõiki ettevõtjaid oma originaalseid tootenimesid kaitsma, sest iial ei või teada, millal see võib oluliseks ja vajalikuks osutuda. Taotluse esitamisest otsuseni kulub küll aega, kuid enne selle vormistamist tasub kindlasti konsulteerida Patendiametigakui on näiteks kahtlusi, kas nime üldse on võimalik kaubamärgina kaitsta või millised tooted ja teenused taotlusele valida. Selles asutuses töötavad oma ala asjatundjad, kes jagavad oma teadmisi hea meelega. Rumalaid küsimusi ei ole nende jaoks olemas ja alati leitakse küsimusele vastus. Küsige aga julgesti!

Julgustame ettevõtjaid oma originaalseid tootenimesid kaubamärgina kaitsma! Enne taotluse esitamist võiks  Patendiametiga konsulteerida.

Mis Pokteil täpsemalt on? Järvamaa toidupiirkonnana soovib pakkuda lisaks kõigele muule hõrgutavale, mida saab piimast teha, midagi täiesti erilist – Pokteili. Iga Pokteil on ainulaadne, tervislik, sisaldab valmistaja isikupära ja on alati hooajale vastav. Eesmärk on, et valmiks hõrk jook, mida saab nautida nii üksi kui ka suuremas seltskonnas.

Peamise komponendina kasutame lehmapiima, kitsepiima, jogurtit või jäätist, petti või keefirit. Pokteili teised koostisosad on vabalt valitavad ja järgivad tegija maitse-eelistusi. Näiteks Terevisiooni Pokteil valmis samanimelise hommikusaate tarvis ja koosnes muu hulgas värsketest kõrvenõgese lehtedest ja võilille nuttidest. Telekaamerate ees käisid pokteili valmistamas Kristina Gudinas ja Eesti Piimandusmuuseumi juht Anneli Siimussaar.

terevisioon

Terevisiooni Pokteili retsept

  • 1 või 2 kõrvenõgese noort lehte
  • 2 või 3 võilille kollast õisikut
  • 200 ml keefirit
  • 200 ml vaniljejäätist
  • käsitööna valminud kodust rabarberisiirupit

Tükelda blenderisse nõgeselehed ning lisa võilille kollased kroonlehed ja rabarberisiirup. Blenderda kuni taimed on aimatavad ja suuri tükke ei ole. Lisa jäätis ja keefir ning blenderda veel, kuni segu on ühtlane. Vala valminud jook klaasi ja kaunista endale sobivalt. Tegijad nimetavad seda raudse tervise turgutajaks, sest nõgesel ja võilillel on väga palju häid omadusi: see annab jõudu ja puhastab verd, eemaldab organismist liigset vett, soodustab maksa ainevahetust ja aitab kaalu langetada. Tähtis on taimi mitte üle doseerida!

*Kõik fotod: SA Järvamaa, Helje Mets, Kristina Gudinas.

 

Oma kaubamärki saad registreerima asuda Patendiameti e-teenuste portaalis. Kui vajad nõu, siis kirjuta meile aadressil kaubamark@epa.ee või helista telefonil 627 7937.

Loe ka eelmise kuu kaubamärgi lugu!

Mari-Epp Tirkkonen
Mari-Epp Tirkkonen

Kaubamärgiosakonna peaekspert

Autentimine ID kaardiga