Leiutamine majanduslanguse ajal

Thomas L. Friedman, tuletab meelde, et „leiutage, leiutage, leiutage“ on mantra, mis aitab meil majanduslangusest välja tulla.

Kas teadsid, et enamik ettevõtteid luuakse just majanduskriisi ajal?

Üllatavalt palju ettevõtteid on loodud just majanduslanguse või karuturu ajal, näiteks General Electric, IBM, Kraft, McDonald’s, Walt Disney ja paljud teised. 1990. aastate alguse majanduslangus tabas suurt osa maailma. Kriisist kiiret taastumist ja Soome tööstustoodangu kasvu on paljuski seletatud Nokia eduga sideturul.

Airbnb loodi 2008. aastal, kui oli majanduslangus. Firma asutajad tulid mõttele pakkuda küllastunud turul lühiajalist öömaja inimestele, kellel oli seda raske leida. Airbnb nimel on Espaceneti (ülemaailmne tasuta andmebaas patenditaotluste, patentide ja kasulike mudelite otsinguks) andmetel 102 patenti või patenditaotlust. Ka Spotify sai alguse majanduskriisi ajal, kui plaadimüük oli väike. See oli ideaalne lahendus nii muusikasõpradele kui ka artistidele. Spotify nimel on Espaceneti andmetel 330 patenti või patenditaotlust. Viimane patent on saadud selle aasta augustis.

Eelmise WIPO peadirektori dr Francis Gurry sõnul on ajalugu näidanud, et ettevõtted ja riigid, kes jätkavad majanduslanguse ajal uutesse toodetesse ja innovatsiooni investeerimist, on kõige paremas olukorras, et taastumist – kui see saabub – ära kasutada.

Majanduslanguse stsenaariumi järgi piirab enamik ettevõtteid oma tootmismahtu ega too turule uusi tooteid. Praegu on just parim aeg oma patendiportfelli ülesehitamiseks! Oluline on, et patenditaotlus või kasuliku mudeli taotlus esitataks majanduslanguse alguses, ajal, kui enamik konkurente hoidub oma toodete turule toomisest.

Majandus on tsükliline, kui see taastub, saavad ettevõtted, kellel on tugev patendiportfell, spurtida.

Praegu on ettevõtete omanikel parim aeg eraldada ressurssi (aega ja raha) patendiportfelli ülesehitamiseks.

Ära maga oma võimalust maha, tule kohe Patendiametisse tasuta konsultatsioonile!

Anneli Simmul
Anneli Simmul

Patendiosakonna peaekspert

Autentimine ID kaardiga