Jaanikuu kaubamärk SOLAR WHEEL paneb päikese katustel tantsima

Kuumal suvekuul on just sobiv aeg teha juttu päikese väest ehk roheenergiast, mida ka Eestis üha enam kasutatakse. Et päikeseratta valgus on ime, teavad Nukitsamehe filmist ju küll kõik Eesti inimesed. Ettevõtja, kes päikeseenergia teenuseid pakub ja soovib müüa väljaspoole Eesti turgu, peab aga kommunikatsioonis arvestama teisest kultuurikontekstist pärit tarbjatega. See tähendab, et tuleb hästi läbi mõelda, kas Eesti inimeste jaoks suurepäraselt toiminud kohalik kaubamärk sobib kaupade-teenuste turustamiseks ka välisriigis.

Meie selle kuu parimaks valitud kaubamärk on sündinud just sellise hästi läbikaalutud äristrateegia tulemusel. Loe, kuidas emakeelne Päikeseratas ettevõtte Eestist väljapoole liikudes uue, välisturgudele sobivama kuue selga sai!

Esitleme meie juunikuu silmapaistvaimat kaubamärki:

solar wheel

Kaubamärk kuulub ettevõttele Solar Wheel OÜ ja kaitse on saadud elektriseadmetele ja nende paigaldusele, tarkvarale, ehitusteenustele, tehnoloogistele teenustele ja projekteerimisele.

Ajasime juttu ettevõtte juhi Priit Kärneriga, kes rääkis sellest, millega Solar Wheel täpsemalt tegeleb, kuidas sündis kaubamärk, kuidas sellele kaitse saadi ning millist intellektuaalomandit ettevõttel veel plaanis kaitsta on.

Solar Wheel OÜ on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 2019 ja kuulub Diotech Gruppi. Rajame päikeseenergiat tootvaid ja energiat salvestavaid mikrotootmisjaamu, tootmisjaamu, võrguühenduseta ja hübriidelektrijaamu nii eraisikutele kui ettevõtetele. Meie lahendusega päikeseelektrijaamu leiab eramute, kortermajade, kaubanduskeskuste, tootmishoonete katustelt ja seintelt. Samuti valmistame maapealseid väikseid ja suuri päikeseelektrijaamu.

tartu teaduspark

Ettevõte on koduturul püstitanud üle 800 päikeseelektrijaama koguvõimsusega 30 MW. Soovime olla Eesti Energia järel turuliider ja esimene valik jätkusuutlike ja innovaatiliste taastuvenergia terviklahenduste loomisel Eestis ning tunnustatud tegija Baltikumis ja Põhjamaades. Meie missioon on pakkuda vabadust läbi energiasõltumatuse.

Kuidas Päikeseratas värskenduskuuri läbis

Ettevõtte nime väljamõtlemine kulges suurema vaevata. Nimelugu sai alguse Päikeseratas OÜst, mille omanik kuulub ka Solar Wheel OÜ osanike ringi. Kuna eestikeelne nimi on nii vahva ja meeldejääv, otsustatigi uue ettevõtte jaoks kasutada lihtsalt selle ingliskeelset tõlget. Koduturul on Päikeseratta nimi palju tuntum, seetõttu panime paika, et Eestis kasutame seda ning välisturgudel ja tarnijatega suhtlemisel ingliskeelset. Inglisekeelse nimeni jõudsime kohe, kuna juba ettevõtte loomise algul oli kindel teadmine, et ei piirduta vaid koduturuga.

Kaubamärgis sisalduv logo toetab hästi nime. Idee oli meie enda oma, viimistlusele aitas kaasa ühe omaniku kunstnikust sõber. Kirjafont on Aino, mis on muide Eestis loodud.

Kaubamärk annab kaitse väärkasutamise eest

Kaubamärgi registreerimine Patendiametis sai ette võetud peamiselt eesmärgiga kaitsta seda väärkasutamise eest samas tegevusvaldkonnas koduturul. Kaubamärgitaotluse täitmine oli meie jaoks lihtne, kuna olin selle varasemalt juba ühe teise kaubamärgiga läbi teinud. Kaalume võimalust kaitsta kaubamärki ka Euroopa Liidus. 

Oleme muuseas välja ehitanud ka oma labori, kus katsetame uusi tehnoloogiaid ja olen veendunud, et seal ka peagi midagi unikaalset välja mõtleme, mida kindlasti plaanime patendiga kaitsta.

Fotod: Solar Wheel OÜ

 

Oma kaubamärki saad registreerima asuda Patendiameti e-teenuste portaalis. Kui vajad nõu, siis kirjuta meile aadressil kaubamark@epa.ee või helista telefonil 627 7937.

Eelmise kuu kaubamärgilugu loe meie ajaveebist!

Kuu kaubamärgi lood valmivad koostöös Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ametiga (EUIPO). 

Mari-Epp Tirkkonen
Mari-Epp Tirkkonen

Kaubamärgiosakonna peaekspert

Autentimine ID kaardiga