Kuu kaubamärk Eripesa sündis suurest kirest erivajadustega laste aitamise vastu

Selle aasta jaanuaris alustas Patendiamet kuu kaubamärgi kampaaniaga, millega soovime tõsta esile häid, omapäraseid kaubamärke ja innustada ettevõtjaid oma intellektuaalomandit kaitsma. Meele teeb rõõmsaks, et kandidaate on igal kuul palju, ja veelgi toredam, et nii mõnegi kaubamärgi taga on inspireeriva looga ettevõte. Just koosmõjus pakutavate toodete-teenustega aitab hea kaubamärk ettevõttel turul eristuda ja nii tarbija ostuvalikuid mõjutama hakata.

Veebruarikuu kaubamärgiks valisime Agnes Aasmäele kuuluva tähise

pildil tekst eripesa

Kaitse on kaubamärgiga saadud hariduslikele trükistele, õppematerjalidele, laste tegevusraamatutele, mängudele ja laste intellektuaalset võimekust arendavatele haridusteenustele. Eripesa nimi torkab silma kui keele- ja mõttemänguline tähis – nende kaupade ja teenustega seoses viib see mõtte erilistele lastele ja turvalisele keskkonnale, milles sellistel lastel on hea ja mõnus õppida.      

Kaubamärgi omanik, eripedagoog-nõustaja Agnes Aasmäe (pildil) räägib, et Eripesa OÜ kasvas välja soovist jagada erialases töös saadud kogemusi lapsevanemate ja haridustöötajatega. Nii sündiski Eripesa Facebooki leht, kust leiab erinevaid õppevarasid ja -mänge ning kus abivajajad saavad küsida praktilist (eri)pedagoogilist nõu ja lasta koostada just enda vajaduste kohaseid õpimaterjale. Tulevikus loodab ettevõtja hakata pakkuma ka eripedagoogilist hindamist ja teenust kliendi kodus või Eripesa kontoris.

Eripesa nimest räägib Agnes nii: „Eripesa koondab endas minu uskumused, väärtushinnangud pedagoogina ja suure kire laste, eriti erivajadustega laste aitamise vastu. Nime esimene pool „eri“ tähendab eripedagoogi ning „pesa“ lastega tegutsemist ja mängimist tegevuspesades, nagu need lasteaedades on. Teadsin juba varakult, et ühel päeval soovin seda nime kasutada oma ettevõttel, kui selle loon."

Agnes ütleb, et ettevõtmisega alustamiseks andis talle impulsi pere, lähedaste ja tuttavate usk ja innustamine. Aastate jooksul esitatud erialased küsimused, ettepanekud ja tagant torkimine, et „millal sa lõpuks oma asja ajama hakkad“, andsid vajamineva tõuke oma ettevõtte registreerimiseks 2021. aastal ja selle loomuliku jätkuna ka nime Eripesa kaitsmiseks kaubamärgina.

 

Oma kaubamärki saad registreerima asuda meie kodulehel. Kui vajad nõu, siis kirjuta meile aadressil kaubamark@epa.ee või helista telefonil 627 7937.

Jaanuari kuu kaubamärgi lugu vaata siit.

Mari-Epp Tirkkonen
Mari-Epp Tirkkonen

Kaubamärgiosakonna peaekspert

Autentimine ID kaardiga