Kuu kaubamärk TEEKOND NULLI viib rännakule puhtama maailma poole

Olukorras, kus registreeritud kaubamärkide arv üha kasvab, on kaubamärgi valik ettevõtte jaoks strateegiline samm. Õigesti valitud kaubamärk on võimas tööriist, mille abil turul eristuda, tarbija ostukäitumist mõjutada ja oma brändi kujundada. Tänapäeval on brändingus olulisel kohal ettevõtte lugu ehk mõjuv ja tugev sõnum, mida ettevõte oma tegevusega edastab, ning kaubamärgil on selle loo vahendamisel kahtlemata suur roll.

Suurepärane näide sellisest „kõnekast“ kaubamärgist, mis aitab rääkida ettevõtte lugu, ongi meie maikuu kaubamärgiks valitud tähis

Teekond nulli kaubamärk

Kaubamärgi omanik on Eesti Energia ja kaitse on tähisega saadud ümbertöödeldud rehvidest, plastist või jäätmetest valmistatud tööstuskemikaalidele, elektrienergiale, kütustele ja mitmele energiavaldkonna teenusele.

Kuidas kaubamärk sündis, millist lugu see jutustab ja miks oli Eesti Energia jaoks oluline tähis kaubamärgina Patendiametis registreerida, räägib ettevõtte turundusjuht Tiivi Püvi.

„2021. aastal uuendasime läbivalt ettevõtte strateegiat, mille kandvaks jõuks sai eesmärk saavutada täielik süsinikuneutraalsus hiljemalt aastaks 2045. Selle suure muutuse ja loo kommunikeerimiseks vajasime nii organisatsiooni sees kui ka klientide ja kogu ühiskonna jaoks kõnetavat sümbolit. Oluline oli seejuures, et sümboolikat saaks kasutada meie kõikidel koduturgudel Eestis, Lätis, Leedus, Poolas ja Soomes. Kaubamärgi töötasime välja koostöös loovagentuuriga Division. Kasutamegi märki praegu kõikidel oma koduturgudel roheteenuste reklaamimisel ja ettevõtte loo jutustamisel.

Ettevõtte uue strateegia kommunikeerimiseks vajasime ühiskonda kõnetavat sümbolit.

TEEKOND NULLI kaubamärk sümboliseeribki liikumist puhtama energiamaailma suunas partnerluses klientidega. Eesti Energia lubadus on tagada rohepöördest innustunud klientidele juba täna piisavalt rohelist elektrit; ettevõte ise jõuab ainult taastuvallikatest elektri tootmiseni aastaks 2035. Roheelektril on süsinikuneutraalsuse saavutamisel ehk teekonnal nulli määrav roll, sest see peab üha enam leidma kasutust transpordis, elamute soojuslahendustes ja tööstuses fossiilkütuste asendajana.

Kaubamärk TEEKOND NULLI sümboliseerib liikumist puhtama energiamaailma poole.

Oma teekond nulli on ka praegusel põlevkivisektoril, mille Eesti Energia kujundab järk-järgult ümber hoopiski suuremat väärtust loovaks keemiatööstuseks. Ringmajanduse põhimõttel hakatakse tootma tooraineid keemiatööstusele nii põlevkivist kui ka tarbimisjääkidest (nt jäätmeplastist ja vanadest rehvidest). Neist toorainetest toodetakse omakorda riidematerjale, värve, liime jpm. Protsessi integreeritakse süsiniku püüdmise tehnoloogia. Seega ei toodeta lähimatel kümnenditel põlevkivist enam midagi, mida põletataks. Eesti teadlaste ja inseneride teadmisi ja ettevõtte unikaalset pürolüüsitehnoloogiat rakendatakse hoopis selleks, et tagada harjumuspäraste toodete jätkusuutlik tootmine.

Kuna tänapäeval on paljud ettevõtted võtnud suuna jätkusuutlikkusele, siis soovisime oma märgi kasutamisele ainuõigust. Meile on oluline, et meie ideed ei kopeeritaks ja et see ei muutuks n-ö laiatarbekaubaks. Seega otsustasime kaubamärgi Patendiametis registreerida, et tagada selle eristuvus ja olla kindlad, et teised ei kasutaks meiega seostatavat sümboolikat."

Fotol: Eesti Energia juht Hando Sutter tutvustab keemiatööstuse nurgakivi üritusel novembris 2021 Eesti Energia teekonda nullini.

 

Oma kaubamärki saad registreerima asuda siin. Kui vajad nõu, siis kirjuta meile aadressil kaubamark@epa.ee või helista telefonil 627 7937.

Eelmise kuu kaubamärgi lugu vaata siit!

Mari-Epp Tirkkonen
Mari-Epp Tirkkonen

Kaubamärgiosakonna peaekspert

Autentimine ID kaardiga