Kuu kaubamärk Väike Rosin kingib Viljandimaa perele aega laste jaoks

Meie selle kuu parimaks valitud kaubamärgi taga on ettevõtjad Iris ja Rene Rosin, keda ühendab üks suur kirg – koerad. Mõned aastad tagasi pöörasid Iris ja Rene oma koeraarmastuse nutikalt enda sissetulekuallikaks, asutades oma Viljandi külje all asuvasse koju hubase koertehotelli. Pereettevõtte mõte sündis vajadusest leida rohkem aega laste jaoks.

Ettevõte loodud ja neljajalgsete klientide arv kasvu teel, asuti teenusele logo ja nime nuputama. Kuna need koos teenuse endaga moodustavad ainulaadse kombo, otsustati tähisele Patendiametis kaubamärgi näol lisakaitse võtta.   

Esitleme septembrikuu parimat kaubamärki:

väike rosin

Tähis on kaitse saanud lemmikloomade hoiu- ja hooldusteenuste osas.

Väikese Rosina lugu jagab meiega ettevõtte asutaja ja kaubamärgiomanik Iris Rosin.

Nagu paljud väikelaste vanemad, hakkasime meiegi mõtlema, kuidas korraldada oma elu nii, et lastega koos rohkem aega veeta. Oleme mõlemad lapsest saati koos koertega elanud ja kogemusi nii koduse elu kui töö käigus nendega tegelemisel on kogunenud palju, seetõttu otsustasime proovida koertehoiu teenust. Algul seadsime piiriks kolm koera korraga. Üsna kiiresti saime aga aru, et see on see, millega tahamegi tegeleda ja kolme koera piirangu unustasime õige pea. 

koerad     koerad

Siis sündiski mõte oma tegevus ametlikuks teha. Asutasime ettevõtte Sepalöövi OÜ ja panime hoiuteenusele nimeks Väike Rosin koertehotell. Rosin mõistagi sellepärast, et see on meie perekonnanimi! „Väike“ tuli kuidagi iseenesest sinna ette ja kokku kõlab see meie meelest nagu midagi väga armsat või mõnusat.

Pakumegi koertehoiu teenust oma hubases talus Viljandi külje all. Valikus on nii päevahoid kui pikaajalised hoiud – kõigile leiame lahenduse. Praegu veel toimetame kodu ruumides, aga hotellimaja on hoovi peal valmimas ja õige pea jätkame oma tegevusega seal. Õues on meil suur mänguaed, kus veedame koertega suure osa päevast. 

Kutsuga logo ostsime logogeneraatori lehelt. Seal küsitakse laias laastus stiili, teema ja värvilahenduse kohta ja pakutakse seejärel välja variandid. Endal jääb üle vaid välja valida, nii et väga mugav teenus! Kaasa antakse ka muude materjalide tarvis erilahendusi (eri trükiste põhjad jne).

koer

Leidsime, et meie logo, nimi ja tegevus kokku on üks hea kombo ja kuna meie tegevusalal on konkurents vaid kasvamas, saigi tehtud otsus oma intellektuaalomandit kaitsta. See protsess oli meie jaoks üllatavalt lihtne ja taotluse täitmine ei olnud midagi kontimurdvat – võib olla osalt ka seetõttu, et meie teenus on üsna selgepiiriline.

Fotod: Iris Rosina erakogu

 

Oma kaubamärki saad registreerima asuda Patendiameti e-teenuste portaalis. Kui vajad nõu, siis kirjuta meile aadressil kaubamark@epa.ee või helista telefonil 627 7937.

Eelmise kuu kaubamärgilugu loe meie ajaveebist!

Kuu kaubamärgi lood valmivad koostöös Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ametiga (EUIPO). 

Mari-Epp Tirkkonen
Mari-Epp Tirkkonen

Kaubamärgiosakonna peaekspert

Autentimine ID kaardiga