Septembrikuu parim kaubamärk OPADII köidab tähelepanu ja kõnetab sihtrühma

Taas on käes aeg, kui Keeleameti algatusel valitakse ilusaid eestikeelseid ettevõttenimesid. Huvitava kokkusattumusena on seni meie kõik kuu lemmikuks valitud kaubamärgid samuti eestikeelsed või eesti keele kõlalised. Põhjus on ehk selles, et nutikad ja stiilsed keele- ja mõttemängud õnnestuvad kõige paremini emakeeles ning tarbijat kõnetab enim just emakeelne leidlik tähis – keele peensused ja mitmekihilisus on siin hõlpsamini tajutavad kui võõrkeelse märgi puhul. Siit nipp ettevõtjale: kui soovid luua eristuvat ja meeldejäävat kaubamärki, mis on suunatud eelkõige Eesti tarbijale, siis kasuta ära eesti keele võimalusi!

Eestikeelne ja nutikas on ka meie septembrikuu parimaks valitud kaubamärk

opadii

Kaitse on kaubamärgiga saadud lasterõivastele, mänguasjadele ja nende kaupade müügiteenustele. Sõna „opadii“ on lastekeeles ja lastega kõneldavas keeles sülletulekut või -kutsumist tähistav sõna ning seostub nende kaupade ja teenustega leidlikul ja õiget sihtrühma kõnetaval moel.

Ettevõtte asutaja ja omanik Hille Allmäe (pildil koos oma lastega) sõnul oli Opadii kui vahva nimi ühele ettevõttele tal meeles mõlkunud juba kooliajast saati. Mis ettevõtmisega selle nime alt alustada, selgus aga pisut hiljem: „Ideest ettevõtteks sai Opadii alles meie esimese laps sünni järel, kui avastasime enda jaoks riidest mähkmed, ning järjest kasvava nõudluse najal sai loodud ettevõte, et see lahe ja jätkusuutlik toode viia ka teisteni.“ 

Allmäe räägib, et aja jooksul arenes Opadii kaubavalik vastavalt nende pere vajadustele ja kogemustele lapse arengu toetamisel. Letile jõudsid vaid need tooted, mis olid läbinud kõige nõudlikumad (pere kolme pisipõnni) tootetestid. Nende nomaadi elurütmis sai Opadii omamoodi elustiiliks – kvaliteetne ja teadlik tarbimine seotult koos veedetud ajaga. 

Miks aga otsustati nimi ka kaubamärgina registreerida? „Rõõm oli suur, kui tajusime, et see positiivse ja lihtsa kõlaga nimi jääb ka kliendile kergesti meelde, ning veelgi enam – köidab tähelepanu. See lausa nõudis Opadii kaubamärgina registreerimist! Nii saame tagada konkreetses valdkonnas kaubamärgi kasutamise selliselt, et seda ei saaks meelevaldselt kasutada keegi teine,“ on Allmäe rahul otsusega Opadii kaubamärgina kaitsta.

 

Oma kaubamärki saad registreerima asuda siin. Kui vajad nõu, siis kirjuta meile aadressil kaubamark@epa.ee või helista telefonil 627 7937.

Eelmise kuu kaubamärgi lugu vaata siit!

Mari-Epp Tirkkonen
Mari-Epp Tirkkonen

Kaubamärgiosakonna peaekspert

Autentimine ID kaardiga