Väike lustakas Mää aitab Lõuna-Eesti ettevõttel lambavilla väärindada

Eestis on pikemat aega kombeks suviti talusid-farme väisata ja sestap on meil küll vist iga lapski lammast oma silmaga näinud. Sama nunnu ja lustlik nagu üks päris lambatall on ka Patendiameti augustikuu parimaks valitud kaubamärk:

Mää kaubamärk

See graafiliselt silmatorkav ja sõnaliselt muhe tähis kuulub Lõuna-Eesti roheettevõttele Villatoode OÜ ja kaitse on kaubamärgiga saadud väetistele, villale ja villatöötlusele.

Kuidas selline tähis sündis, mis funktsiooni on ta täitma mõeldud ja millise lisaväärtuse annab ettevõttele saadud kaubamärgikaitse, räägib ettevõtte asutaja ja juhatuse liige Sander Veskimeister (pildil).

„Meie villagraanul saab alguse lambavillast ning maandub väetisena väikeste ja suurte aiahuviliste pottides-põllumaadel. Olles lambavillast väetise tootmise vallas Eesti esimeste seas, saime kohe aru, et meie toote nimi peab ühte kahest: kajastama toote algust või viitama selle lõpp-funktsioonile.

Mää kaubamärgini jõudsime suurema vaevata. Ühel esimestest omanike koosolekutest otsisime oma loodavale tootele nime. Villagraanul tootena oli Eestis veel suhteliselt tundmatu, seetõttu olime ühisel arvamusel, et vaja on lühikest ja löövat nime, mida oleks kerge öelda ja mis eristuks. Samuti pidi nimi vihjama toote sisule. Protsess kujunes lõbusaks ajurünnakuks, mille käigus ettevõtte üks omanikke Veiko Raime tõi kuuldvale lamba häälitsuse „mää“. Edasine arutelu ei toonud lauda enam midagi sama põnevat ja sellega oli asi otsustatud.

Meie palju kiitust saanud ühekilose pakendi kujundas Eva Peedimaa firmast Sidrunid, vormistades sõna „mää“ pakendile kaubamärgi võtmes. Edasi tegeles meie esimese pakendi loomise ja trükkimisega ettevõtte üks kaasomanikke Mihkel Peedimaa. Tema ja trükikoja koostöös on lisatud pakendile mugav käepide, millest villaväetist on mõnus kaasa haarata.

Kavatseme edaspidi Mää kaubamärgi alt uusi ja huvitavaid tooteid välja tuua, seepärast tundus loogiline, et tähis vajab kaitset. Teekond on veel ees, kuid loodame tulevikku vaadates, et kaubamärgist saab klientidele tähis kvaliteedist ja usaldusest.“

 

Oma kaubamärki saad registreerima asuda siin. Kui vajad nõu, siis kirjuta meile aadressil kaubamark@epa.ee või helista telefonil 627 7937.

Eelmise kuu kaubamärgi lugu vaata siit!

Mari-Epp Tirkkonen
Mari-Epp Tirkkonen

Kaubamärgiosakonna peaekspert

Autentimine ID kaardiga