Emakeelekuu kaubamärk on võluvalt lihtne, kuid nutikas OLELA

Tänase emakeelepäeva eesmärk on eelkõige meenutada meile endale, kui varjundirikas, mitmekesine ja kaunis on eesti keel. Keele üheks lahutamatuks osaks on ka kaubamärgid ning nutikalt mõtte- või keelemängulised ja ilusa kõlaga kaubamärgid ei rikasta üksnes majandust, vaid ka meie keelekultuuri. Seetõttu – mis päev oleks sobilikum, et tutvustada Patendiameti märtsikuu parimaks valitud kaubamärki!

Märtsikuu kaubamärgiks on võluvalt lihtne ja kõlav, kuid tähendusküllane tähis

pildil tekst olela

Kaubamärgi omanikuks on OLELA OÜ ja kaitse on kaubamärgiga saadud majutusteenustele. Kaubamärgi sünniloole ja OLELA tegevusele heidab valgust ettevõtte asutaja ja tegevjuht Lauri Semevsky (pildil).

Kuidas sellise toreda nimeni jõudsite?

Tahaks öelda, et OLELA juurde jõudmine nõudis aega ja vaeva, aga tegelikkuses oli see üks esimesi variante, mis kaubamärgi loomisel lauale tuli. Üheskoos leidsime, et see kõlab rõõmsameelselt, kuna ei sisalda „agressiivseid“ konsonante, sel on suupärane hääldus ka välismaalaste jaoks ning see tekitab hea tunde – olela kui mõnus koht, kus olla ehk oleleda. Ja mis sugugi mitte väheoluline, sõna oli kaubamärgi ja domeeninimena vaba.

Miks otsustasite nime ka kaubamärgina registreerida?  

Kaubamärgi loomine ja registreerimine oli algusest peale meie to-do-listis. Bränd mängib olulist rolli ettevõtte identiteedis ja aitab tooteid või teenuseid konkurentide omadest eristada. Seetõttu on enesestmõistetav, et bränd on kaubamärgiga kaitstud. Kaubamärgi kaitsmine on samas ka sõnum klientidele ja potentsiaalsetele töötajatele: meil on ettevõttega tõsi taga ning hea reputatsioon on meie jaoks oluline. Kaugemale tulevikku kiigates – tänu kaubamärgile on lihtsam toodete/teenuste valikut mitmekesistada või miks mitte ka ettevõttele väärikas kosilane leida.

Mis tooteid-teenuseid OLELA kaubamärgi alt pakute?

OLELA OÜ võimaldabki mõnusat äraolemist looduses, täpsemalt pakume ökoloogilist loodusmajutuse teenust maalilises Lõuna-Eestis Haanjas. Nägime, et metsikusse loodusesse on võimalik paigutada majakesed, mis oma olemuselt on autonoomsed ning sealjuures ka teisaldatavad. Sedasi on majakese mõju oma asukohale minimaalne ning olukord maja teisaldamise järel kergesti ennistatav.

 

Oma kaubamärki saad registreerima asuda siin. Kui vajad nõu, siis kirjuta meile aadressil kaubamark@epa.ee või helista telefonil 627 7937.

Jaanuarikuu kaubamärgi lugu vaata siit

Veebruarikuu kaubamärgi lugu vaata siit

Mari-Epp Tirkkonen
Mari-Epp Tirkkonen

Kaubamärgiosakonna peaekspert

Autentimine ID kaardiga