Rahvusvaheline disainileping teeb Eesti disaineritele oma loomingu kaitsmise lihtsamaks
29.11.20240 kommentaari

Novembri keskel toimus Saudi Araabias diplomaatiline konverents, kus sõlmiti Ar-Riyāḑi disainileping. Leping ühtlustab disainitaotluste nõuded ülemaailmselt ja parandab ka Eesti disainerite võimalusi oma loomevara rahvusvaheliselt kaitsta. 

Moodulmaja PIIL – suurepärane näide ettevõtja teest loomevara maastikul
03.10.20240 kommentaari

Eelmisel nädalal toimus Riias üleeuroopalise disainivõistluse DesignEuropa Awards finaal. Auhinnatseremoonial anti üle preemiad silmapaistvaimatele Euroopa disainidele ja disaineritele. Väikeettevõtete kategoorias jõudis kolme parima hulka Eesti disainer Arseni Timofejev moodulmajaga PIIL.

Moelooja ja visionäär Reet Aus: minu bränd on tõestus, et täiesti ringne ärimudel on võimalik
11.09.20230 kommentaari

Augusti lõpul käisime külas moedisainer Reet Ausil tema Telliskivis asuvas stuudiopoes. Intervjuu valmis Maailma Intellektuaalomandi Organisatsiooni (WIPO) Kesk-Euroopa ja Balti riikide võrgustiku uudiskirja tarvis, mille fookuses on naisdisainerite edulood loovtööstuse vallas.

Millest kõneleb sinu toote pakend?
01.08.20230 kommentaari

Kuigi tänapäeval oleks parim võimalik lahendus sootuks pakendita kaup, pole see alati võimalik. Sellisel juhul tuleks olukorrast maksimum võtta ning panna pakend oma toodet ja tarbijat teenima. Unustada ei tohiks oma disainitud pakendit ka tööstusdisainilahenduse või kaubamärgina kaitsmast.

Patendiameti kommentaar artiklile "Miks viskub Eesti patendiamet Putini "imidži" kaitsele?"
16.05.20230 kommentaari

Patendiamet lähtub disainilahenduste ekspertiisil tööstusdisaini kaitse seadusest ja kontrollib disainide ekspertiisil üksnes seda, et tegemist ei oleks mikolülituste topoloogiaga ning et taotlus ei oleks vastuolus heade tavadega. Juku-Kalle Raidi poolt artiklis "Miks viskub Eesti patendiamet Putini "imidži" kaitsele?" viidatud tööstusdisainilahenduse taotluse puhul vastuolu heade tavadega tõepoolest tuvastasime.

Vaata, millised ettevõtjad 2022. aastal oma intellektuaalomandit aktiivselt kaitsesid!
19.12.20220 kommentaari

Kui COVID-19 pandeemia vallandas tööstusomandi registreerimistaotluste mõneti üllatava kasvu, siis 2022. aastal on suund vastupidine. Sõja algus Ukrainas, pööraselt kasvanud energiahinnad, kiire inflatsioon ja ülemaailmselt tõusvad intressimäärad on tekitanud ebakindluse ja ettevaatliku suhtumise investeeringutesse ning on paraku kaasa toonud ka tööstusomandi registreerimistaotluste märgatava vähenemise.